Nükleer Tıp Departmanlarında İyot Atık Tank Sistemlerine Genel Bakış

Büyüyen ve daha da gelişmekte olan Nükleer Tıp Hizmetlerinde, ilgili kuruluşların yönlendirmesi ile yönetmelikler ve kılavuzlar ışığında Radyasyon Güvenliği Yönetmelikleri doğrultusunda hastalarda kullanılan Radyoaktif maddelerin kullanımı ve bertarafı için iyi bir modele ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konunun belirlenmesinde birçok tanımlı metod bulunmaktadır. İyot (I-131) Atık Tank Bekletme sistemleri de bu metodlardan biridir. İyot (I-131) Tedavi Ünitelerinde yatırılan hastaların sıvı atıkları kanalizasyona direkt yönlendirilmeden önce İyot Atık Tank Sistemlerinde Türkiye Atom Enerjisinin onay verdiği koşullarda belli bir süre bekletilir. Tedavi ünitelerinde tek oda için minimum 2 adet 6m³ lük tanklar kullanılmalıdır ancak oda sayısına göre tank sayısı ve ebatları değişmektedir. Atık Tank sisteminde sensör yardımı ile taşmayı önleyici bir sistem ile uzaktan tankların doluluk oranlarının izlenebildiği bir PLC monitör sistemi de bulunmaktadır. Çevre ve insan sağlığının daha da önem kazandığı bu dönemlerde iyot tedavisi gören tüm hastaların hastane kontrolünde deneyimli ellerde tedavilerinin yapılması ve Kurulan iyot tank sistemlerinin ekolojiyi de etkilememesi için işin uzmanları tarafından Nükleer Tıp alanında deneyimli bir kadro tarafından yapılması gerekliliği büyük önem arz etmektedir.

Hizmetlerimiz

İyot (I-131) Tedavi Ünitesi ve Tank Sistemi

Firmamız Epsilon Elektronik deneyimli ve uzman kadrosunu bünyesinde barındırarak Türkiye’de kurulumunu yaptığı 40 ‘tan fazla İyot (I-131) Tedavi Ünitesi ve Tank Sistemi ile siz değerli müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Firmamız, TAEK Lisanslamasına onay alınabilecek şekilde gerekli projelendirme ve planlama konusunda sizlere destek olmakta anahtar teslim projelerinde TAEK lisanslamasını garanti etmektedir.

Nükleer Tıp, Radyoloji Bölüm Kurşunlama

İyot Tedavi Ünitelerinin yanı sıra firmamız Nükleer Tıp Ve Radyoloji Bölümlerinin kurşun zırhlaması ve bölümlere anahtar teslim projeler de gerçekleştirmektedir. TAEK yönetmelikleri uyarınca yapılan projelendirme konusunda uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Jeneratör ve İyot Solüsyon Zırhı Üretimi

Nükleer Tıp Radyofarmasötik üretimi yapan firmalara jeneratör ve iyot solüsyonları için kurşun zırh üretimi gerçekleştirilmektedir. Darıca’da bulunan Kurşun Döküm Tesisimizde üretim gerçekleştirilmekte olup, zırhların yanı sıra kurşun tuğla üretimi ve özel ölçülerde vial zırh üretimi de yapılabilmektedir.

Epsilon-Elektronik-Iyot-Atik-Tanklari-1

Teknik Servis

Satış sonrası bakım ve tamir gerektiren durumlarda teknik servis ekibimiz sizlere hızlı ve kaliteli hizmet vermek için her daim hazır bulunmaktadırlar. Yapılan işlemlerin tümü Radyasyon Güvenliği Yönetmeliği uyarınca gerçekleştirilmektedir.

İletişim Bilgilerimiz

İletişim için aşağıdaki mail adresinden ya da telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

E-mail: info@epsilonelektronik.com

Tel: 0212 219 56 57

Epsilon Elektronik

Epsilon Elektronik Bir Bozlu Holding Kuruluşudur.

İletişim Formu İçin Tıklayınız